FONKSİYONEL KUMAŞLAR

Fonksiyonel Kumaş Nedir ?

Fonksiyonel kumaş ‘ın diğer kumaş türlerinden en büyük farkı daha yeni teknolojik şekilde üretilmesidir. Fonksiyonel kumaşların asıl amaçları neme karşı dayanıklılık, suya karşı dayanıklılık ve dış etkenlerden korumasıdır. Çok özel bir kumaş türü olan fonksiyonel kumaşların bazı türlerinin yalnızca bir fonksiyona sahip olmasına karşı çoğu türünün ise birden fazla fonksiyona sahip kumaşlar olduğu bilinmektedir. Diğer kumaşlara göre daha farklı bir iplik ve makinelerle dokunmaktadır. Fonksiyonel tekstilin diğer en önemli özellikleri ise geçirgenlik, termak rahatlık gibi özelliklerdir. Oxford kumaş, bonding kumaş gibi farklı türleri bulunan fonksiyonel kumaşların en önemli kullanım alanlarından biri mont ‘dur. Fonksiyonel kumaş hakkında daha fazla fotoğraf ve video için buraya tıklayarak Instagram sayfamıza gidebilirsiniz.

Fonksiyonel Kumaş Kullanım Alanları Nelerdir ?

Fonksiyonel kumaş ‘ın çok fazla kullanım alanı olmasına rağmen genel olarak en temel kullanım alanı kışlık giyim ürünü olan mont ve kaban gibi giysilerdir. Fonksiyonel kumaşların çok geniş kullanım alanı vardır. Onlarca farklı renk seçeneğiyle fonksiyonel kumaşların kullanıldığı alanları sizler için aşağıda sıraladık. Bunlar;

  • Mont – ceket
  • Yelek – şapka
  • Kaban
  • Yağmurluk
  • Çanta
  • Eldiven
  • Çadır

bunlar fonksiyonel kumaşların en temel kullanım alanlarıdır. Fonksiyonel kumaşlar ve diğer tüm kumaşlarımız hakkında bilgi almak için bizimle buraya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Fonksiyonel Kumaş Fiyatları

Fonksiyonel kumaş özellikle spor ve outdoor giyim sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu tür kumaşlar, ter emici, nem kontrolü sağlayan, su geçirmez, hava alabilen ve hatta güneş ışınlarını engelleyebilen özelliklere sahiptir. Fonksiyonel kumaşların fiyatları, kullanılan malzemeye, özelliklerine ve üretim sürecine bağlı olarak değişebilir. Örneğin, su geçirmez bir kumaşın fiyatı, sadece hava alabilen bir kumaştan daha yüksek olabilir. Ayrıca, üretim sürecinde kullanılan teknolojiler ve malzemeler de fiyatı etkileyebilir. Fonksiyonel kumaşların fiyatları genellikle geleneksel kumaşlardan daha yüksektir, ancak sağladıkları özellikler nedeniyle bu ek maliyeti haklı gösterirler. Sonuç olarak, fonksiyonel kumaşların fiyatı, kullanılan malzemelere, özelliklere ve üretim sürecine bağlı olarak değişebilir ve genellikle geleneksel kumaşlara göre daha yüksek olabilir. Akrida Tekstil olarak müşterilerimiz için en doğru fiyat politikasını uyguluyoruz.