Ar-Ge

НИОКР

Ar-Ge Birimimiz

Kurulduğu günden bugüne aralıksız yatırımlarına devam eden firmamız, geniş ürün yelpazesini hızla büyütmeye devam etmekte. Piyasanın ihtiyaçlarını yakından takip ederek, medikal, iş kıyafetleri, fonksiyonel ve teknik kumaşlarda alanında öncü bir firmayız. Geniş ürün yelpazemizin yanında özel üretimlere tamamen açık olan firmamız, yenilikçi teknolojileri geliştirmek ve tekstil sektörünü daha fazla değişime yönlendirmek için 2013 yılında Ar-Ge Merkezi alt yapısını kurmaya başladı.

Müşterilerimize beklentilerinin üstündeki kalitede ürünler, yenilikler, teknik tekstiller, dayanıklı, uzun ömürlü, çevre dostu ürünler üretmeye devam ediyoruz. Bu doğrultuda da ürün gamımızda, gümüş ipliğiyle üretilmiş ömür boyu kalıcı, antibakteriyel ve antistatik özellikli kumaşlar, Karbon ipliğiyle üretilmiş ömür boyu kalıcı, antistatik özellikli kumaşlar, kanallı polyester iplik yapısıyla, terinizi emen ve pamuktan daha hızlı dışarı atabilen, nefes alabilme kapasitesiyle terlemenizi minimuma indiren, bu sayede konforunuzu maksimuma çıkaran kumaşlar, ayrıca su geçirmez veya ekstra talep üzerine nefes alabilirlik özelliğiyle hem dış etkilerden sizi koruyan hemde konforunuzu düşünen softshell gibi montluk kumaşlar da üretmekteyiz.

 

Ar-Ge alanında temel, uygulamalı ve deneysel araştırmalarımıza kesintisiz devam etmekteyiz. Müşterilerin talep ettikleri ürünleri her yönüyle en ince detayına kadar inceliyor ve hayal ettikleri ürünleri gerçeğe dönüştürüyoruz. Piyasaya yön verecek, müşterilerimizin ihtiyaçlarına ışık tutacak yeniliklere devam ediyoruz. Deneysel araştırmalarımızda diğer Ar-Ge merkezleriyle iş birliği içinde olmaya devam ediyoruz.

arge

Ar-Ge süreçlerinde vazgeçilmez değerlerimiz;

  • Özel üretim ile müşterilerimizin ihtiyaçlarını maksimum seviyede karşılamak
  • Ürün kalitesinin arttırılması
  • Teknolojiyi her alanda kullanma
  • Teknik tekstil alanında yenilikleri yakalayarak günümüz ihtiyaçlarına cevap verme
  • Çevre dostu ürünler üretmek
  • Fonksiyonel kumaşlarla kullanıcı konforunu ön planda tutmak

Akrida Kumaş

56 Ülkeye İhracatla Sektörde Lider

Gelişmiş birçok ülkeye ürünlerimizi ihraç etmekteyiz. Ülke sayımızı artırarak dünyanın her bölgesine ihracat yapma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.

Bursa Fabrika

İstanbul Mağaza

Çalışma Saatleri

Medikal Kumaş Nedir?

Medikalciler (nonwonen) kumaşları ameliyat önlüğü kumaş veya medikal kumaş olarak bilmektedir. Çünkü cerrahi önlük ve örtülerde, maskelerde, yara bandajlarında, tıbbi ambalajlarda bu kumaş kullanılmaktadır. Nonwonen kumaşlar çok farklı alanlarda kullanılabildiği için çok amaçlı bir kumaş diyebiliriz.

Günümüzde ameliyathane sterilizasyonu çok önemli bir konu olarak ele alınabilir. Ameliyat ortamındaki enfeksiyona neden olabilecek bakteri kaynağı, sadece cerrahi ekip ve ortam değildir, hastanın kendisi de aynı zamanda bir bakteri kaynağıdır.

Hastane ortamında bu riskleri en aza indirmek için, gerek hastanın ve gerekse cerrahi ekibin ameliyat esnasında korunabilecekleri steril edilmiş cerrahi giysiler ve örtüler kullanılmalıdır. Ameliyat esnasında cerrahi ekibin kullandığı medikal giysiler kapsamına ihtiyaç olan kumaşları firmamız gerekli hijyen koşulları içinde üretmektedir

Medikal Kumaş Fiyatları

Medikal kumaşlar en ve gramajlarına göre ayrıca hammadde fiyatlarına göre değişkenlikler göstermektedir. Medikal kumaşlar hakkında en iyi fiyatlar için satış temsilcilerimiz ile irtibata geçiniz.